Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • Sztuka dla dorosłych

SZTUKA DLA DOROSŁYCH

XX wiek
Nasze codzienne życie otoczone jest sztuką. Często słyszymy znane nam nazwiska, jak: Picasso czy Warhol. Jednak nie potrafimy połączyć ich z odpowiednim dziełem sztuki. Widzimy reprodukcję powszechnie znanego obrazu, ale trudno jest nam określić jego autora czy styl, w którym został namalowany.
Zajęcia SZTUKA DLA DOROSŁYCH skierowane są do osób dorosłych – młodszych i całkiem dojrzałych – którym nie obce są opisane problemy.
Podczas spotkań zajmiemy się sztuką XX wieku. Rozszyfrujemy tajemniczo brzmiące terminy, takie jak: secesja, kubizm, abstrakcja czy futuryzm. Poznamy ważnych artystów. Obejrzymy dziesiątki slajdów przedstawiających wspaniałe, różnorodne i „dziwne” dzieła sztuki tej epoki.
Zastanowimy się, które z dzieł podobają się nam, a których na pewno nie umieścilibyśmy we własnym domu czy otoczeniu. Porozmawiamy o sztuce.
Nasze zajęcia skierowane są do każdej osoby, która dostrzega istnienie sztuki i czuje potrzebę zdobycia podstawowej wiedzy na jej temat. W sposób bezstresowy, w miłej, kameralnej atmosferze. Przy kawie i herbacie. Zajęcia odbywają się w formie prelekcji – konwersatorium.
Prowadzi mgr historii sztuki
Katarzyna Białkowska-Cacko