Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

WERNISAŻ WYSTAWY „PIĘKNO KOBIETY” JULITTY BIAŁY


Galeria RAMA MOK

06.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Julitta Biały studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.
Artystyczna pasja skierowała ją ku nauce malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wirginii w USA.
Na wystawie artystka zaprezentuje zestaw obrazów i szkiców przedstawiających piękno kobiecego ciała w formach takich jak nastrojowe akty czy portrety tancerek flamenco.
Julitta Biały pisze ikony, maluje portrety, w pastelowej formie dokumentuje zabytkowe obiekty południowej Europy oraz szkicuje ulubione miejsca Józefowa, Otwocka i Falenicy. Jej ulubionym medium malarskim są farby olejne, akrylowe oraz pastele.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

WERNISAŻ WYSTAWY „CZASOPRZESTRZEŃ” ANNY SKAJNOWSKIEJ-OLSZEWSKIEJ


07.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
W 2020 r. artystka obchodzi jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Maluje, rysuje, zajmuje się ceramiką, prowadzi warsztaty plastyczne i ceramiczne w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. To nie tylko jej zawód, ale powołanie, pasja trwająca całe jej życie. Artystka poszukuje wciąż nowych form, technik, inspiracji. Kompozycje abstrakcyjne dominują w jej twórczych wypowiedziach. W niej znajduje realizację swojej kreatywności zarówno w formie jak i kolorze. Inspiruje ją świat zewnętrzny przetworzony poprzez emocje, nastrój, intuicję. Kontrast dużych biologicznych form i małych szczegółów to dialog z tym co w środku i co jest na zewnątrz, co prawdziwe a co jest fałszem, co jest i co było, rozwijane przez lata doświadczeń twórczych. Lubi spontaniczność, dynamikę – ekspresję w formie wyrazu malarskiego, żywe barwy. W pracach maluje swoją opowieść o Nieznanym, Tajemnicy, zagadki, którą na nowo próbuje odczytać. Rysunek piórkiem powstaje równie intuicyjnie, przenosząc w jej Bajkowy Świat. W swoim dorobku zajmowała się projektowaniem graficznym, tkaniną, projektowaniem stroju. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne jak i udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich oraz z wyróżnieniem Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

WERNISAŻ WYSTAWY „CZTERY PORY ROKU NA MAZOWSZU” W MALARSTWIE WOJCIECHA ADAMA WITKOWSKIEGO


Wróć do AKTUALNOŚCI

10.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Artysta rocznie bierze udział w 6-7 plenerach. Na wystawie zaprezentuje obrazy namalowane w trakcie ostatnich 5 lat. Maluje głównie z natury, żeby uchwycić ten moment, tę chwilę. Wybiera urokliwe miejsce, rozkłada swoje akcesoria malarskie, zaczyna malować zapominając o całym świecie. Wszystkie prace zostały wykonane w technice olej na płótnie.
Wojciech Adam Witkowski od urodzenia mieszka w Sierpcu. Pracuje jako plastyk w Centrum Kultury i Sztuki im. Józefa Piłsudskiego w Sierpcu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych twórców.
Maluje od wielu lat, głównie portrety, pejzaże, kwiaty i konie. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz pastel. W ostatnich latach często sięga również po farby akrylowe. Wypracował swój rozpoznawalny styl malarski, który jest połączeniem impresjonizmu, ekspresjonizmu i koloryzmu.
Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia podyplomowe na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Studia podyplomowe w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Od kilku lat jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz członkiem grupy plastycznej ASPekt zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych kierunku „malarstwo i rysunek” łódzkiej ASP. Przewodniczący komisji rewizyjnej Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.
Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży współorganizując konkursy plastyczne oraz prowadzi zajęcia i warsztaty dla uczniów uzdolnionych plastycznie.
Wieloletni uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych.
Sześciokrotnie wygrywał oraz kilkakrotnie był nagradzany i wyróżniany w ogólnopolskich konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców. Miedzy innymi wygrał VII Ogólnopolski konkurs plastyczny ”Kapliczki i kościoły w pejzażu mazowieckim” w roku 2010 oraz Ogólnopolski konkurs plastyczny „Piękno Mazowsza” w roku 2015.
Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, miedzy innymi w Centrum Kulturalno-Historycznym Kantor Młyński w Strzegowie, Europejskim Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, dwukrotnie w Galerii „P” w Płocku, w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, w Domu Darmstadt w Płocku oraz wielu innych.
Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i poplenerowych, miedzy innymi w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie, w „Lwowskiej Galerii Własna Strzecha” zlokalizowanej siedzibie Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w galerii Klubu Wojsk Lądowych w Warszawskiej Cytadeli, w Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie, w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie, w OFF Galerii Piotrkowska w Łodzi, w Galeria im. Bolesława Biegasa w Ciechanowie, w Muzeum Mazowieckim w Płocku, w Galerii „Biała ściana” Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i w wielu, wielu innych.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, miedzy innymi w: Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz wielu innych.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

WERNISAŻ WYSTAWY HAFTOWANYCH OBRAZÓW BARBARY KAZUBEK „IGŁĄ MALOWANE”


08.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Barbara Kazubek jest warszawianką od trzeciego pokolenia. Lata jej życia związane są z tym miastem, a ściślej z Mokotowem i Sadybą. Tu chodziła do szkół, tu studiowała na Politechnice Warszawskiej. Przez wiele lat pracowała w różnych zakładach przemysłu elektronicznego oraz w biurze projektowym. Od lat 60-tych XX wieku wielokrotnie wyjeżdżała z mężem za granicę, najpierw motorem, później samochodem, przyczepą, a na końcu kamperem. Będąc w Austrii zobaczyła wyszywane obrazy i wszystkie akcesoria z tym związane. Zainteresowały ją, ale ich kupno było nie na kieszeń naszej artystki. Po powrocie do Polski postanowiła wypróbować nową technikę. Choć jest samoukiem, do tej pory wydziergała ponad 50 różnych obrazków. Część z nich to fragmenty obrazów malarzy francuskich i angielskich.
Kilka lat temu, za namową męża, pokazała kilka obrazków na wystawie malarstwa w dzwonnicy przy kościele św. Anny w Wilanowie. W ubiegłym roku w plenerze w podwarszawskiej miejscowości odbyła się wystawa jej obrazów „Igłą Malowanych”.
Wstęp wolny.

WERNISAŻ WYSTAWY „GRA WYOBRAŹNI”
DOROTY KRZYMOWSKIEJ


Galeria RAMA
04.10.2019 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
O artystce: W latach 1979-1984 studiowała malarstwo na warszawskiej ASP w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Za dyplom z wynikiem bardzo dobrym uzyskała stypendium twórcze Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje nad obrazami stosując różnorodne techniki w zależności od podejmowanego tematu. Inspiruje ją Świat zewnętrzny zderzony ze Światem wyobraźni. Tworzy cyklami. Prezentuje również inne formy wyrazu osobistych przemyśleń: projektuje witraże, biżuterię, stworzyła małą kolekcję lalek, ilustruje książki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Wstęp wolny.

WERNISAŻ WYSTAWY WOJCIECHA MANNA
„PORTRETY MALOWANE MUZYKĄ”


07.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 17:00 
OTWARCIE XI EDYCJI FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – „POWIEW MŁODOŚCI”
Na wystawę składa się cykl portretów, na których czasem nie tylko widać, ale nawet słychać muzykę.

Wojciech Mann – artysta plastyk, rzeźbiarz, projektant grafiki, malarz, fotograf.
Dla mnie, jako fotografa, obserwowanie emocji na twarzach muzyków, ruchu ich dłoni, mimowolnych gestów, mimiki, jest równie fascynującym przeżyciem jak słuchanie wykonywanej przez nich muzyki. Czasem mam wrażenie, że w takich chwilach muzycy przenoszą się do innej rzeczywistości, wyglądają jakby byli odgrodzeni grubą szybą i pochłonięci w skupieniu tym, co tworzą na scenie. Innym razem wręcz odwrotnie, nawiązują więź z widownią i stąd czerpią siłę własnej ekspresji. Jestem artystą plastykiem, rzeźbiarzem, wiele lat projektowałem grafikę, malowałem, robiłem ceramikę, filmowałem i cały czas fotografowałem. Różnorodność dyscyplin uprawianej sztuki i wieloletnie doświadczenie pomagają mi fotografować ze specyficzną wrażliwością, co mam nadzieję daje się dostrzec w moich pracach.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

WYSTAWA PLAKATÓW ZE WSZYSTKICH EDYCJI FESTIWALU
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK

WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV”
członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”


07.06.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Co roku pokazują to, co nowego powstało w ich pracowniach, warsztatach i studiach. Wystawa gromadzi prace wszystkich członków stowarzyszenia – od malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, po fotografię, ceramikę i nietypowe formy przestrzenne.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
10.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Absolwentka ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, olejnym.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

05.04.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Prace to zapis letnich pejzaży i letnich kwiatów w trudnej technice akwareli. Bożena Stawikowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje i maluje portrety, kwiaty, pejzaże w technice olejnej i akwarelowej, a także zajmuje się projektowaniem opakowań dla przemysłu kosmetycznego. Twórczyni wielu plakatów, folderów i ilustracji. Miłośniczka i kolekcjonerka roślin, pasjonatka ogrodów. Autorka artykułów i programów telewizyjnych na tematy botaniczne. Znalazła się wśród ludzi o „zielonych palcach”. Brała udział w wielu wystawach, m.in.: w Zachęcie, Łazienkach Królewskich oraz wystawach zbiorowych. Miała indywidualne wystawy w Muzeum Ziemi Otwockiej, Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, Klubie Falenica i wielu innych galeriach. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
Galeria RAMA MOK – MARZEC
WERNISAŻ: 08.03.2019 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WYSTAWA„ZYGZOŁY I ZIGZOLE” KATARZYNY MONCZYŃSKIEJ-ŁUKASIEWICZ. WYSTAWIE TOWARZYSZY POKAZ CERAMIKI FUNKCJONALNO-UŻYTKOWEJ „GARY MISAKI” Z JÓZEFOWA DARIUSZA ŁUKASZA ŁUKASIEWICZA. Aranżacja scenografii wystawy – Agata Parzych-Bucka.
Katarzyna Monczyńska-Łukasiewicz – absolwentka ASP w Gdańsku. Przedstawione prace to rysunek – połączenie zaskoczenia i humoru. Motto artystki: „Lubię surrealizm, abstrakcję i nieoczywistość”.
GARY MISAKI – ceramika funkcjonalno-użytkowa na kole garncarskim. W ofercie znajdują się: misy, wazony, pucharki, kielichy i talerze ozdobne, a także patery, butelki i świeczniki w całej gamie różnorodnych kolorów i kształtów.
GODZ. 18:00
Anasia Maeda jest dwudziestokilkuletnią Tanzanką. Pochodzi z wioski Tema, położonej na zboczach Kilimandżaro. Urodziła się w wielodzietnej rodzinie, szybko osieroconej przez ojca. Aby podołać wyzwaniom codzienności, matka oddała 15-letnią Anasię na wychowanie do zaprzyjaźnionego małżeństwa, którego własne dzieci dorosły już i zaczęły samodzielne życie poza domem. Dzięki temu, jak sama mówi, ma dziś nie jedną, ale dwie matki i drugiego ojca. To właśnie „nowi rodzice” umożliwili jej ukończenie szkoły średniej, a następnie lokalnego college’u dla przedszkolanek. Anasia od najmłodszych lat, pomagając mamie w opiece nad rodzeństwem, wiedziała, że w przyszłości będzie pracować z małymi dziećmi. Z obu domów wyniosła przekonanie, że edukacja to szansa na lepsze życie. Jest to szczególnie prawdziwe w Afryce, gdzie niezdanie z klasy do klasy często oznacza, że szkolny mundurek i buty przejmuje młodsze rodzeństwo.
Dziś, dzięki wytrwałości i pomocy kilku osób, Anasia prowadzi własne przedszkole. „Glorious Kindergarten” zaczęło przyjmować pierwsze dzieciaki w styczniu 2017. Na początku było ich 5, pod koniec roku już 30, a obecnie jest ich około 70! Przedszkole mieści się w wynajętym od pobliskiego kościoła blaszanym baraku. Anasia marzy, że w przyszłości uda jej się go zamienić na murowany budynek otoczony pięknym ogrodem, w którym dzieci będą mogły spędzać tyle czasu, ile zechcą. Prowadzenie przedszkola wymaga wiele wysiłku i trudno to pogodzić ze wszystkimi codziennymi trudami i dylematami. Mimo to udało jej się, wzorem własnego doświadczenia, wziąć na wychowanie jedną ze swoich uczennic. W ten sposób, czuje, że spłaca swój dług wdzięczności.

MAŁGORZATA (GONIA) ZDUŃCZYK urodzona w 1967 r. w rodzinie fotografów. Naukę fotografii pobierała zarówno od rodziców, jak i w Związku Polskich Artystów Fotografików, New York Institute of Photography, Prywatnej Akademii Tomasza Tomaszewskiego, Warszawskiej Szkole Fotografii.
Od ponad 25 lat odkrywa Afrykę. Łączy swoje pasje, fotografię i Afrykę, realizując szereg projektów fotograficznych oraz w zakresie pomocy rozwojowej .
Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach zarówno w Polsce jak i w Afryce. Przedstawiane były w Galerii Obok ZPAF, galeriach prywatnych i w ramach imprez organizowanych m.in. przez National Geographic Polska, Ambasadę Wielkiej Brytanii, Forum Polsko-Kenijskie oraz Fundację PEAEF.


Jest fotografem z wieloletnim doświadczeniem oraz współzałożycielką Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia. Fundacja od ponad 10 lat prowadzi projekty rozwojowe w Afryce Wschodniej. W tym okresie zrealizowała około 30 projektów, w których uczestniczyło łącznie kilkanaście tysięcy osób.

Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
11.01.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
– II odsłona ze zbiorów JACKA LUTOBORSKIEGO. Projekt, scenografia i fotografia plansz: Grzegorz Muczke, aranżacja wystawy: Agata Parzych-Bucka. Oprócz plansz wystawowych przedstawiających kolekcję dziadków do orzechów, będziecie mogli Państwo obejrzeć prawdziwe eksponaty oraz posłuchać o ich historii w relacji kolekcjonera Jacka Lutoborskiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
30.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
autorstwa absolwentek studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydziału Malarstwa i Grafiki. Małgorzata Jaworska, Urszula Poncyljusz oraz Anna Stachera zaprezentują prace w różnych technikach, niekiedy eksperymentalnych, z dziedziny malarstwa, grafiki i kolażu.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK
Ilustracją utworów poetyckich i wspomnieniowych są archiwalne fotografie scen z życia legionistów. Ekspozycja złożona z 15 plakatów oparta na tekstach poetyckich stworzonych w okopach oraz wspomnień piłsudczyków. W utworach tych znajdujemy nadzieje związane z wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie. Poetycka apoteoza Ojczyzny staje obok prozy koszarowego życia zniechęcającego niedostatkami. Motywacja do walki miesza się z żalem za utraconą młodością z jej radosnymi przywilejami.
W poezji i prozie legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby – przypominaniem sensu poświęcenia, albo ucieczką w drwinę, żart.
Wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
03 - 31.10.2018 
– w ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Ekspozycja „Wolność i poeci” oparta jest na tekstach poetyckich polskich autorów, tworzących na przestrzeni ostatnich trzech wieków – od romantyzmu po współczesność. Zaprezentowane teksty mówią o wolności. W każdym z utworów jest ona jednak rozumiana inaczej. Wśród wybranych wierszy przewijają się wątki patriotyczne, inne nawiązują do wolności jako intymnego doświadczenia człowieka – wolności współtworzenia świata, społeczeństwa, ale też wolności życia na ich uboczu. Wolności jako celu stricte ludzkich dążeń oraz swobody wskazującej na przynależność człowieka do świata przyrody.

W wystawie wykorzystane zostały utwory: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Ewy Lipskiej, Jerzego Harasymowicza, Tadeusza Różewicza. Ekspozycja bogata jest w ilustracje przedstawiające dzieła plastyczne polskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.

W wystawie wykorzystano materiały z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Scenariusz : Justyna Polakowska, opracowanie graficzne: Ewa Gołda.
Wystawa potrwa do 31.10.2018.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
08.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK
27.04.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Wystawa malarstwa przygotowana na maj.

Od autorki:
„Prace, które mam przyjemność zaprezentować na najbliższej wystawie są odniesieniem do tego, co dzieje się w Naturze właśnie teraz. Wiosna, przebudzenie ze snu, pieśń życia pokazana poprzez baśniowe obrazy.
Wiosenna pieśń przejawia się w materii, dosłownie na naszych oczach. Słychać ją w śpiewie ptaków, widać w rozkwitających drzewach , kwiatach.
Ta potężna moc, odrodzenie i rodzenie się życia bezwarunkowo dzieje się wokół nas i przede wszystkim w nas. Raduje się nią serce każdej żywej istoty.
Wystawa obejmuje barwne malarskie obrazy na płótnie wykonane techniką mieszaną (tusz, farby akrylowe, pastele + dodatki). Obrazy te stworzyłam w ciągu ostatnich kilku lat, są tu również moje najnowsze, niepublikowane nigdzie wcześniej prace.
W czasie oglądania prac będą Państwo mogli posłuchać śpiewu intuicyjnego, którym zapraszam w tę piękną przestrzeń”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

O autorce:

Malarstwo
„Moją pasją jest tworzenie obrazów i muzyki, poprzez które przejawia się świat baśniowy.
Maluję od dzieciństwa, na co dzień zajmuję się również m.in. fotografią oraz śpiewem, prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży w Zielonce gdzie mieszkam.
Ukończyłam kursy malarstwa, oraz studia: architekturę krajobrazu i fotografię na wydziale UMCS w Kazimierzu Dolnym.
To, czym się zajmuję, ujawniło się jednak w indywidualnej praktyce.
Inspiracją do tego, co tworzę jest dla mnie Natura.
W obrazach ukazuję wielowymiarowy, magiczny świat, niczym wspomnienie, być może marzenie. Legendarne krainy pełne ‘Mitycznych’ istot , cudownych zwierząt, duchów Przyrody.
Moje obrazy brały udział w wielu wystawach, głównie indywidualnych, w całej Polsce, a także w Czechach.

Muzyka
W 2015 r. wydałam pierwszą autorską płytę „Whitewater”, przy której nieocenioną pomoc okazał mi utalentowany kompozytor muzyki elektronicznej ¬- Artur Telakowiec.
Występując śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując. Bliskie mi są różne rodzaje muzyki: filmowa, celtycka, muzyka Natury.
Koncert i obraz to jakby podróż mocy, opowieść o pięknie prawdziwym dla mnie i dla osoby, która podobnie odczuwa. Dla takiej osoby może to być cudowną wędrówką lub po prostu przyjemnym relaksem.
Dziedziny, którymi się zajmuję, łączę przy okazji wernisażu, gdyż naturalnie przenikają się one nawzajem”.
06.04.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
O wystawie: „Prace powstawały w ciągu ostatnich kilku lat. To był dla mnie czas pełen wyzwań, pytań i poszukiwań. Co by się jednak w moim życiu nie zadziało, dobrego czy złego, zawsze towarzyszy mi obraz. Moja przestrzeń wolności, moja konstrukcja na nowo, moje przeobrażenie. Obrazy opowiadają o procesie nieustannej transformacji, czyli o życiu. Poprzez swoje malarstwo chcę zachęcić odbiorców aby korzystali z tego co mają, dostrzegali w tym wartość i konstruowali swoje życie wedle własnych potrzeb, tak jak ja to robię w obrazach”.
Zapraszam na moją stronę internetową o artystycznym malowaniu ścian i obrazów: magdasupercolor.com

O artystce: „Jestem mamą z pomysłem na własną działalność. Ukończyłam z wyróżnieniem Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Pracowałam w różnych miejscach aż w końcu zdecydowałam, że chcę robić to, co naprawdę kocham, by móc dawać radość innym i realizować się w tym co potrafię. Tak powstał pomysł na malowanie ścian.
Maluję też szyldy, tablice, drzwi, meble, obrazy na zamówienie oraz scenografie do sesji zdjęciowych. Malowanie nie ma ograniczeń, wszystko jest sprawą wyobraźni.”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK
02.03.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Barbara Kaczmarek-Krzyżagórska studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Obecna wystawa to plon pobytu w Libii i Sudanie. Drapieżność form i ekspresja wyrazu roślin oraz nierozerwalny, organiczny i tajemniczy związek człowieka z naturą – to chciała pokazać w swoich obrazach.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
02.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
„4 ANGELS 4 PROPHETS” to debiut malarski Marko Veljića. Seria kilkunastu portretów łamie stereotypowe wyobrażenia o aniołach i prorokach. Obrazy malowane są w technice akrylu za pomocą dynamicznego ruchu pędzla i szpachli oraz precyzyjnych linii, geometrycznych form i kontrastowych zestawień. Jego anioły i prorocy to feeria barw w nowoczesnym wydaniu, ukryta symbolika i zaskakująca puenta. Za pomocą koloru, kontrastu, niezwykłej jaskrawości, artysta przekazuje emocje i metafizyczne oblicze relacji łączących go z postaciami na obrazach. O tym, kim są anioły i prorocy oraz gdzie ich szukać, będzie można przekonać się już wkrótce.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.