Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • „CZEGO NIE WIE KRÓL, czyli Bajki o…”.

„CZEGO NIE WIE KRÓL, czyli Bajki o…”.

Wystawa dla DZIECI
Exibition for KIDS

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
14 wydruków – rozmiar 100 x 70 cm, do oprawienia.
Do wystawy udostępniany jest przewodnik z zabawami (200 sztuk)
Umowa użyczenia.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


„CZEGO NIE WIE KRÓL, czyli Bajki o…”.
Ilustracje Marcina Strzembosza, tekst Dominika Stadnicka-Strzembosz

Najnowsza wystawy ilustracji i tekstów pochodzących z książki „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza. Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte w miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani.
Na wystawę składają się teksty oraz ilustrację z poszczególnych bajek. Wystawa to gra w odkrywanie szczegółów, pełna królewskich zagadek. Plansze prowokują do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Znacznie powiększonym ilustracjom towarzyszy mini książeczka-przewodnik z zagadkami oraz zabawami współgrającymi z tematem wystawy.
Wernisażowi, przeznaczonemu dla najmłodszych, towarzyszy warsztat poprowadzony przez autorów: Dominikę Stadnicką-Strzembosz oraz Marcina Strzembosza (do indywidulanego ustalenia).

Dominika Stadnicka-Strzembosz: autorka książki, pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2011 roku uzyskała tytuł doktora. Autorka wydanej nakładem WUW książki "Wychowanie jako miłość". Interesuje się filozofią edukacji. Współpracuje z miesięcznikiem "Wychowawca". Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.

Marcin Strzembosz: ilustrator książek, z wykształcenia grafik (absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych). Zawodowo zajmuje się ilustracją książek dla dzieci i młodzieży oraz prowadzeniem zajęć plastycznych i ceramicznych. Od 2015 roku w józefowskim MOKu prowadzi zajęcia z dziećmi według autorskiego projektu: „W jaskini plastycznego lwa”. Lubi wymyślać terenowe gry i opowieści do snu, uwielbia fotografować przyrodę podczas wspólnych wycieczek górskich – czym naraża się na oznaki zniecierpliwienia innych członków rodziny... Ma żonę
Dominikę i trójkę dzieci. Mieszka od prawie 17 lat wśród sosen w Józefowie. Doświadczenia w pracy zawodowej: Ilustracje do około 50 książek dla dzieci i młodzieży oraz podręczników szkolnych, m. in: Uśmiech na Gwiazdkę, Kubek z jednym uchem, Z Matką Bożą za rękę, Ojciec Leon Knabit i dzieci z Tyńca (książka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2007 w kategorii "Książka dla dzieci"), książek:„Jaki to miesiąc”, „Jaka to epoka”, „Miś na wsi”, „Przygody Mobika”, „Magda boi się duchów”. Współpracuje z Wydawnictwami: Adam, Edycja św. Pawła, eSPe, Palabra, MOST, Muchomor, Nowa Era, Prószyński i Ska, WAW, Wielokropek, Więź, Wilga, WSiP, Wydawnictwo Święty Wojciech, Znak oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykonanie gier dla dzieci dla Muzeum Powstania Warszawskiego.