Bajki o .....


Tata czyta


W ramach cyklu będziemy publikować trzy nagrane bajki z książki  „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza, wydanej w 2017 roku, Wydawnictwo Sióstr Loretanek.
Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte w miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani.
Bajki animowane ilustracjami z książki czyta Krzysztof Czekajewski - instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiery w trzy kolejne środy.
Zapraszamy serdecznie na wysłuchanie opowieści o Tomku Sawyerze, którego przygody będzie czytał Mikołaj Car, filmowiec i lektor z Józefowa. Jest to klasyczna powieść (obok twórczości Karola Maya), która zainspirowała tysiące współczesnych autorów do napisana niezliczonych ilości przygodowych książek dla chłopców. Przepięknie zilustrowała nasza lokalna artystka i graficzka Magdalena Car. Zapraszamy na przygody z urwisem Tomkiem! Emisja w każdy wtorek i czwartek o godz. 20:00

"O królewiczu, który szukał żony"


.

"Przygody Tomka Sawyera"


.