Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

WERNISAŻ WYSTAWY „PIĘKNO KOBIETY” JULITTY BIAŁY


06.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Julitta Biały studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.
Artystyczna pasja skierowała ją ku nauce malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wirginii w USA.
Na wystawie artystka zaprezentuje zestaw obrazów i szkiców przedstawiających piękno kobiecego ciała w formach takich jak nastrojowe akty czy portrety tancerek flamenco.
Julitta Biały pisze ikony, maluje portrety, w pastelowej formie dokumentuje zabytkowe obiekty południowej Europy oraz szkicuje ulubione miejsca Józefowa, Otwocka i Falenicy. Jej ulubionym medium malarskim są farby olejne, akrylowe oraz pastele.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY – INAUGURACJA „KACZOR KWAK I SZEWC KOPYTKO”, TEATR SCENA 96/WARSZAWA, wiek 5+


07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Przedstawienie na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Autor adaptacji: Waldemar Wolański; reż.: Małgorzata Wolańska; muz.: Krzysztof Dzierma; scenografia: Andrzej Polakowski. Obsada: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński. Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. KARNETY na cały przegląd 30 zł/dziecko, 45 osoba dorosła (z wyłączeniem spektaklu „Papierowe opowieści Teatru Lalek – bilety do odbioru wyłącznie w kasie MOK). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów od 24.02 do 06.03. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również on-line.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WERNISAŻ WYSTAWY „WIDZĘ TEATR”


07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 12:30
Wystawa przygotowana przez dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach plastycznych „W jaskini plastycznego lwa” oraz „Plastyczni z pazurem”. Instruktorem jest Pan Marcin Strzembosz, ilustrator książek i mieszkaniec Józefowa. Na wystawę składają się ilustracje wykonane w różnych technikach ukazujące proces myślenia dziecka o teatrze, powstawaniu scenografii, pracy aktora i miejscu bohatera w sztuce. Ekspozycji towarzyszą teatralne zakładki.
Miejsce: hol MOK.

PLENER FOTOGRAFICZNY „PRZEDWIOŚNIE, CZYLI ZIMA W ODWROCIE”


07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 15:00 
Zapraszamy z aparatami i rodzinami na wspólny, wiosenny spacer po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zbiórka pod Urzędem Miasta Józefów, transport samochodami we własnym zakresie. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

KONCERT PIEŚNI I ARII NA WOKAL I HARFĘ w wykonaniu KAMILA OLPIŃSKIEGO – WOKAL-BARYTON, AGATY GALIK I KLARY DUBIELECKIEJ – HARFY.


07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
W programie znane i lubiane światowe i polskie przeboje.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

DZIEŃ KOBIET – KOBIECY ŚWIAT, CZYLI SPEKTAKL–MUZODRAMA „MATKA ŻONA KOCHANKA” w wykonaniu ANETY TODORCZUK,


08.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
akompaniament: Tomasz Krezymon, - piano.
Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność… Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili odpoczynku, a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność… Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką? Może i tak, ale Aneta Todorczuk w muzodramie „Matka żona kochanka” nie stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania, nie daje recepty, nie mówi „jak żyć”.
„Matka żona kochanka” to zbiór luźnych felietonów napisanych przez aktorkę, będących obserwacją życia ma bazie własnych i zapożyczonych doświadczeń, niespełnionych i spełnionych marzeń każdej kobiety, podejmujących ryzyko pogodzenia tych trzech niełatwych acz najbardziej uniwersalnych kobiecych ról. Aktorka śpiewając takie utwory jak „All about a bass”, „Windą do nieba”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, czy „Kołysanka dla nieznajomej,” ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną. A to wszystko po to, aby dojść do prostej konkluzji – że warto kochać... samą siebie.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż od 24.01.2020 w godz. 14:00 do godz. 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

FILMOWY KLUB SENIORA


09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2008, obyczajowy, Polska. Niespełniony piłkarz przygotowuje drużynę bezdomnych do udziału w mistrzostwach świata.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „RYSOWANIE W PRZESTRZENI, CZYLI RYSUNEK 3D”


09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
Zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią. Narysowane w tej nowej technologii przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Prowadzenie: Szkoła Szczęścia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

NOWOŚĆ – CYKL NAUKOWY O GENEALOGII „WARSZTAT GENEALOGA w oparciu o biografię Elżbiety Barszczewskiej”.


13.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie rodu Barszczewskich.
Najlepiej uczyć się metod poszukiwań genealogicznych korzystając z doświadczeń osób, które mają w tym zakresie duże doświadczenie. Dlatego też, przywracając muzealny cykl spotkań „Nasze korzenie”, zaprosiliśmy bardzo zasłużonego genealoga, Pana Igora Strojeckiego, by prezentując historię rodu Barszczewskich, sięgającego korzeniami do wieku XVII, przedstawił metody swojej pracy i poszukiwań oraz rodzaje źródeł. Podczas spotkania będzie więc okazja, by wzbogacić swoje umiejętności a także poznać losy dwóch wybitnych, spokrewnionych ze sobą kobiet: aktorki Elżbiety Barszczewskiej (1913-1987) i pisarki Marii Dąbrowskiej (1889-1965).

Igor Strojecki od ponad 40 lat zajmuje się poszukiwaniem własnych korzeni. Dziś jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie genealogii. Udało mu się odtworzyć, sięgający 1650 roku, rodowód swojej prababki Niedźwieckiej żony słynnego podróżnika Leona Barszczewskiego. Ród Barszczewskich pojawił się w Warszawie już w połowie XIX wieku. Wśród krewnych i powinowatych Igora Strojeckiego można odnaleźć wiele zasłużonych nazwisk m.in.: poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, kompozytora Henryka Wieniawskiego, pisarza Jana Dobraczyńskiego czy poety symbolisty Aleksandra Błoka. Zagłębiając się w rodzinne archiwa, zebrał cenne wiadomości o dwóch nietuzinkowych kobietach – Elżbiecie Barszczewskiej i związanej z Komorowem Marii Dąbrowskiej. Jak się później okazało, obie Panie podczas Powstania Warszawskiego znalazły się w obozie Dulag w Pruszkowie. To właśnie od wspomnień Elżbiety, ostatniej przedstawicielki rodu Barszczewskich, rozpoczęła się genealogiczna pasja Igora Strojeckiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „JAŚ I MAŁGOSIA”, TEATR MER/ŁÓDŹ, wiek 3+


14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
„Jaś i Małgosia” to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami. Reż.: zbiorowa; muz: Michał Łacny; scenografia i lalki: Andrzej Polakowski. Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński. Po spektaklu zapraszamy na warsztat o lalkach teatralnych.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

KONCERT „W KRĘGU MUZYKI IRLANDZKIEJ” w wykonaniu Zespołu IMPRESSJA


14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
w składzie: Katarzyna Guran – wokal/sopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
Zachęcamy, by na nasz koncert założyć jakiś element w kolorze zielonym.
To wyjątkowy koncert złożony z oryginalnych melodii irlandzkich przywiezionych przez artystów z podróży. Składają się nań głównie oryginalne pieśni i tańce, które opracowane przez artystów na duet altówki z fortepianem zyskują nowe brzmienie zachowując swoją niepowtarzalną stylistykę i narrację.
Koncert jest przemyślaną całością formalną: rozpoczyna się od starych pieśni z XVI wieku by w trakcie koncertu stopniowo zbliżać się ku muzyce XIX i XX wieku.
Całość koncertu opatrzona jest słowem wiążącym wprowadzającym publiczność w klimat prezentowanej muzyki, jej historię, anegdoty a także kontekst historyczny i kulturowy. Nie zabraknie także legend irlandzkich.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.03 do 13.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – HANNA ŚLESZYŃSKA, HUBERT PODGÓRSKI/PIOTR TOŁOCZKO W KOMEDIODRAMACIE „JUDY” – NIEZWYKŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA LEGENDY HOLLYWOOD.


15.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słucha opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 02.03.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

FILMOWY KLUB SENIORA


16.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2009, thriller, sci-fi, USA Adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego. Ojciec wraz z synem przemierzają postapokaliptyczną Amerykę, kierując się ku wybrzeżu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK