Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również "Ojcem polskiego bluesa". Naszym założeniem jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz i gospel. Festiwal prezentuje najwybitniejszych muzyków polskiej sceny bluesowej oraz uzdolnionych młodych artystów, w tym ciekawych gości z zagranicy, za każdym razem z dużym sukcesem frekwencyjnym.

VII „Lep na Bluesa” odbędzie się pod hasłem „Street Blues”. Ideą wydarzenia w tej odsłonie jest nawiązanie do tradycji muzycznych, które rozwijały się poza klubami, czy salami koncertowymi. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. barwne, wieloosobowe zespoły na co dzień gromadzące tłumy na krakowskim czy wrocławskim rynku: Kraków Street Band oraz Funky New Orleans. Ponadto wystąpią: Joanna Knitter Blues and Folk Connection, Blues Fellows Swinging Band and Ewa Konarzewska oraz zespół Oldbreakout. Gościem specjalnym Festiwalu będzie amerykańska supergrupa Trio Moreland and Arbuckle.

Wydarzenia towarzyszące to: wystawa fotograficzna Grzegorza Muczke oraz otwarty jam session z udziałem muzyków bluesowych.
Tegoroczną edycję festiwalu poprowadzi: Zbigniew Jędrzejczyk – redaktor magazynu „twój blues” i radiowej audycji „Crossroads”
Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim nasi Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Komitet organizacyjny

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.