Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy
"Lep na Bluesa"

Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak żadne inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce. Na przełomie roku ukonstytuował się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie społeczny komitet organizacyjny którego zadaniem były prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa”- Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim – Grażyna Drabowicz-Nalepa, Piotr Nalepa i Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Komitet organizacyjno-programowy

1. Grażyna Dramowicz-Nalepa
2. Bogdan Loebl – autor tekstów
3. Andrzej Sołtysik – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Bluesa
4. Tomasz Miturski – muzyk
5. Andrzej Bigolas – muzyk
6. Krzysztof Dąbała - muzyk
7. Grzegorz Muczke – artysta malarz
8. Urszula Kałuszko – przedstawiciel Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady
9. Danuta Wojciechowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Patronat honorowy

Sponsorzy

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA”
08.05 – 21.06.2009r

8 maja 2009 ( piątek )
godz. 14:00 – przesłuchania konkursowe „Gdybyś kochał, hej” w ramach „Indywidualnego konkursu bluesowego na gitarę”.
godz. 18:00 – koncert gitarowy wirtuoza Romana Puchowskiego.

16 – 17 czerwca 2009 ( wtorek i środa )

godz. 09:00 – 11:00 i godz. 11:30 – 13:30 wydarzenie edukacyjne - prezentacje multimedialne dla młodzieży o historii bluesa.

20 czerwca 2009 ( sobota )

godz. 18:00 – wernisaż wystawy malarskiej kończącej projekt pn. „Kolor Bluesa - muzyczne inspiracje malarskie”.

21 czerwca 2009 ( niedziela )

godz. 13:00 – wydarzenie edukacyjne – „Opowieści bluesowe” dla dzieci. Projekt „Studni O” Jarka Kaczmarka i Gwidona Cybulskiego.

21 czerwca 2009 ( niedziela ) FINAŁ FESTIWALU

I CZĘŚĆ – RÓŻNE ODCIENIE WSPÓŁCZESNEGO BLUESA
1. godz. 16:00 – 16: 50 Blues rock – Koncert Zespołu „Devil Blues”
2. godz. 17:00 – 17:40 Akustyczny blues – Koncert Zespołu „Slow Ride”
3. godz. 17:50 - 18:30 Blues fankowo-jazzowy – Koncert Zespołu „Free Blues Band”
4. godz. 18:30 - 19:00 występ finalistów nagrodzonych w Indywidualnym Otwartym Konkursie Bluesa na gitarę.

II CZĘŚĆ – KONCERT – „PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR” –
projekt realizowany z krakowskim zespołem NIE-BO z liderem grupy Robertem Luberą.
godz. 19:30 – 21:00.

III CZĘŚĆ – POJEDYNEK NA BLUESA –
pokaz wirtuozerii gry na instrumentach wykorzystywanych w muzyce bluesowej. Wykonują go najwyższej klasy instrumentaliści:
Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Jan Gałach, Witold Jąkalski, Michał Kielak, Artur Hołuszko.
godz. 21:00 H

Dzień Finałowy - 21 czerwca 2009 r.

Prowadzi: Wiesław Chmielewski – dziennikarz mediów bluesowych (Twój Blues), prezenter w Radio Fama, znawca i propagator muzyki bluesowej.

Część I – RÓŻNE ODCIENIE WSPÓŁCZESNEGO BLUESA

Blues rock – Koncert Zespołu Devil Blues
Akustyczny blues – Koncert Zespołu Slow Ride
Blues fankowo – jazzowy – Koncert Zespołu Free Blues Band

Występy finalistów nagrodzonych w Indywidualnym, Otwartym Konkursie Bluesa na gitarę.

Część II – POJEDYNEK NA BLUESA

Niezwykłe wydarzenie – pokaz wirtuozerii gry na instrumentach wykorzystywanych w muzyce bluesowej. Wykonują go najwyższej klasy instrumentaliści zaproszeni specjalnie na ten koncert:

Jan Gałach – skrzypce
Witold Jąkalski – gitara
Tomasz Szukalski – saksofon
Wojciech Karolak – klawisze
Michał Kielak – harmonijka ustna
Artur Hołuszko – mandolina

Instrumentalistom towarzyszy Zespół „Free Blues Band” Andrzeja Malcherka ze Szczecina.

Część III – PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR
Projekt realizowany z krakowskim zespołem Nie-Bo z liderem grupy Robertem Luberą

„KOLOR BLUESA” - muzyczne inspiracje malarskie

Zapraszamy profesjonalnych artystów, studentów szkół artystycznych i wszystkich utalentowanych młodych ludzi do udziału w artystycznym wydarzeniu pn. „Kolor bluesa”. Wydarzenie towarzyszy Ogólnopolskiemu Festiwalowi Bluesa im. Tadeusza Nalepy pn. „Lep na bluesa”.
Szanowni Artyści – to nie jest konkurs. „Kolor bluesa” to miła zabawa połączona z promocją Państwa twórczości poprzez wystawy, które będziemy organizować w ośrodkach kultury, salonach muzycznych i innych miejscach. Za Waszą zgodą mogą odbyć się również aukcje zgłoszonych obrazów, na które zostaną zaproszeni prezesi banków i inni biznesmeni.
Wernisaż wystawy odbędzie się 20 czerwca w Galerii „Oko” Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, a 21 czerwca w Dniu Finałowym Festiwalu będzie ona wystawiona w plenerze przy scenie.

Zasady udziału:
Inspiracją do namalowania obrazu powinna być muzyka bluesowa.
Obraz może być namalowany w dowolnej technice.
Dłuższy bok nie powinien przekroczyć 180 cm.
Każdy z artystów zgłasza pracę, która jest tylko jego własnością i do których żadnych roszczeń nie mogą mieć osoby trzecie.
Każda z prac musi być sygnowana i datowana.

Uwagi ogólne:
Prace pozostają własnością artysty.
Prosimy o dostarczenie prac do 15 czerwca 2009 do Miejskiego Ośrodka Kultury. Adres: ul. Kard. Wyszyńskiego 11, 05 – 420 Józefów.
Telefon: 22 789 – 20 – 26, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.