Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Bajki o .... / Tata czyta

Produkcja własna

Bajki o .....


Tata czyta


W ramach cyklu będziemy publikować trzy nagrane bajki z książki  „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza, wydanej w 2017 roku, Wydawnictwo Sióstr Loretanek.
Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte w miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani.
Bajki animowane ilustracjami z książki czyta Krzysztof Czekajewski - instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiery w trzy kolejne środy.
Zapraszamy serdecznie na wysłuchanie opowieści o Tomku Sawyerze, którego przygody będzie czytał Mikołaj Car, filmowiec i lektor z Józefowa. Jest to klasyczna powieść (obok twórczości Karola Maya), która zainspirowała tysiące współczesnych autorów do napisana niezliczonych ilości przygodowych książek dla chłopców. Przepięknie zilustrowała nasza lokalna artystka i graficzka Magdalena Car. Zapraszamy na przygody z urwisem Tomkiem! Emisja w każdy wtorek i czwartek o godz. 20:00

"O królewiczu, który szukał żony"


.

"Przygody Tomka Sawyera"


.

Terminarz na grudzień 2020

grudzień 2020


GRAMY DLA GWIAZDOBRANIA!!!
„NAJLEPSZE ŻYCZENIA” ANIA BRODA
/ MIKOŁAJKOWY KONCERT ONLINE

Transmisja koncertu

06.12.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
Czas Przedświąteczny to wyjątkowy Czas Magii. Czas dobrych życzeń. Czas odnawiania więzi. Czas niespodzianek, przynoszący dzieciom wiele radości... To także czas corocznego pomagania i józefowskiej akcji GWIAZDOBRANIE I DAWANIE, w tym roku w wersji online. Tytuł koncertu nawiązuje do płyty artystki zatytułowanej" Najlepsze Życzenie", na której znajdują się piosenki świąteczne, piosenki o zimie, o Mikołaju, o choince, o Elfach – bajkowych i dobrych stworzeniach i wiele innych. Występują: Ania Broda (śpiew, cymbały, piano, dzwonki pentatoniczne), Iwona Sojka (skrzypce), Jacek Mielcarek (klarnet, saksofon), Kuba Sojka (perkusja).
Informacje o zbiórce: https://bit.ly/39hLYFh
Transmisja koncertu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.pl oraz www.gwiazdobranie.pl


POKOLENIA OD KUCHNI/ONLINE
SŁODKIE BOŻE NARODZENIE CZYLI BRAT I SIOSTRA W DWÓCH SPOJRZENIACH NA ŚWIĄTECZNE CIASTA


12.12.2020 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Czy może być lepszy czas na wspólne międzypokoleniowe gotowanie czy pieczenie niż wigilia świąt Bożego Narodzenia? Oczywiście, że nie. Ale nie będzie to łatwe zadanie. Tym razem Tomasz Podlasiewski zaprosił do swojej kuchni siostrę Ludwikę, która od pół roku konsekwentnie rozwija swoją pasję cukierniczą. Czy uda im się połączyć klasyczne cukiernictwo z nutą ekstrawagancji? To się okaże bo w planach jest klasyczny piernik z nietuzinkowymi dodatkami oraz ciasto dyniowe z krakersami.
Transmisja filmu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.pl


KRYSTYNA DURYS "SWINGING AROUND THE CHRISTMAS TREE"/KONCERT ONLINE


Koncert on line

13.12.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
W połowie grudnia mamy już zwykle w głowie tylko przygotowania świąteczne. Aby umilić ten czas, zapraszamy na świąteczny koncert oparty na repertuarze, m.in.: Elli Fitzgerald, Luisa Armstronga, Franka Sinatry i Natalie Cole. Krystyna Durys zaprasza w podróż wprost do świątecznej krainy cudów. Wraz ze swoim zespołem wykona najpiękniejsze standardy amerykańskiej muzyki świątecznej i kolędy polskie zaaranżowane w klasyczny jazzowy sposób. Niepowtarzalny klimat i ciepło bajecznej muzyki, do której pisali najlepsi tekściarze. Zespół tworzą: Krystyna Durys – wokal, Paweł Hulisz - trąbka/ flugehorn, Marcin Janek - saksofony/ klarnet, Adam Wiśniewski – puzon, Marek Jurski – fortepian, Jarosław Stokowski – kontrabas, Adam Zagrodzki – perkusja. Aranżacje: Marek Jurski, Artur Jurek, Henryk Wieczyński.
Transmisja koncertu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.plwww.mokjozefow.pl

JESTEM Z JÓZEFOWA
URSZULA „CUD NADZIEI”/KONCERT ONLINE


Koncert on line

18.12.2020 (piątek) GODZ. 19:00 E

Urszula – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej, mieszkanka Józefowa – przygotowała wyjątkowo osobistą płytę pt. „Cud nadziei”. Zapraszamy na premierowy koncert online prosto ze studia artystki w Józefowie.

Okolicznościowy, świąteczny album pełen autentyczności, pięknych pastorałek i klasycznych kolęd, powstał we współpracy z poznańskimi muzykami. Świąteczne wydawnictwo Urszuli to mieszanka folku i popu we współczesnym brzmieniu przenikającym się z polską tradycją. Muzyka, którą dzieli się z nami artystka, w nieoczywisty sposób łączy pokolenia i zachęca do rodzinnych spotkań. Ponadczasowy charakter albumu oddaje znakomita muzyka m.in. Seweryna Krajewskiego czy Ryszarda Kniata.

„Od dawna chciałam nagrać płytę z kolędami i pastorałkami, które co roku będzie można śpiewać razem z bliskimi przy świątecznym stole. Te, które znalazły się na płycie, są dla mnie wyjątkowe i bliskie” – mówi Urszula.

„Ten rok jest wyjątkowo trudny, ponieważ wszyscy uczymy się, jak żyć i pracować w bardzo trudnej rzeczywistości. Stąd emocje podczas nagrywania tej płyty były większe niż zwykle i bardziej wyraziste” – dodaje artystka.

Wyjątkowość projektu podkreśla dodatkowo pismo Braille’a na okładce wydawnictwa. 

To płyta, która od pierwszych dźwięków zabiera słuchacza w świąteczny świat wzruszającej bliskości bez granic.

„Dedykuję ją wszystkim tym, którzy tęsknią do pięknych melodii i do tych wszystkich, którzy kochają rodzinne, wspólne święta przepełnione radosnymi i pozytywnymi emocjami”

Transmisja koncertu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie  www.mokjozefow.pl

Artystyczna ZIMA w MOK-u

ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u


10 – 21.02.2020 r.
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. Łączymy artystyczne doświadczenia oraz edukację z międzypokoleniową zabawą.

PROGRAM DLA DZIECI /6-11 lat/

WTORKI: SZYFRY, PUDEŁKA I CZEKOLADA
GODZ. 10:00 – 11:30
11.02.2020 „PUDEŁKO SZYFRÓW”
W poszukiwaniu przygody uczestnicy wykonają pudełko szyfrów. Dzięki użyciu specjalnych farb świecących w ciemności nie każdy będzie mógł zobaczyć tajny kod. Do odczytania kodu przyda się mapa, którą również wykonają uczestnicy spotkania.
Prowadzenie: Małgorzata Kruk.

18.02.2020 BI-TW-AO-CH-MU-RY, czyli „Czy czekolada może posłużyć do zaszyfrowania listu?”
Ćwiczenie myślenia, wytrwałości i pracy w grupie poprzez zabawę z szyframi. W programie: do czego DZIŚ służą szyfry? Najstarsze znane szyfry świata i czy można oszukać bankomat? Jak chronić swoje hasło oraz jakie jest najlepsze hasło do komputera? Czy istnieje szyfr, którego nie da się złamać? Jak polscy matematycy skrócili o pół roku II wojnę światową przez złamanie szyfru ENIGMA. Na koniec opracowanie własnego szyfru. Prowadzenie: Mirosław Grodzki & Karol Ptasznik Instruktorzy Stowarzyszenia Harcerskiego „TROPICIELE”, które organizuje letnie obozy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły: www.tropiciele.net.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: CZY TO KRÓL CZY KOSMITA? – WARSZTATY TEATRALNE
GODZ. 10:00 – 11:30
Dlaczego ten Policjant zamienił się w Potwora? Czy to Król czy Kosmita? Jak przemienić Krzesło w Sanki, Klucz w Grzebień, a Ołówek w Bombę? I dlaczego niektóre litery są czerwone? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź w trakcie warsztatów teatralnych dla dzieci.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: TAJEMNICZE WARSZTATY
GODZ. 10:00 – 11:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na tajemnicze warsztaty dla detektywów i miłośników zagadek.

14.02.2020 TAJEMNICZY ATRAMENT
Zaprosimy dzieciaki do wspólnej zabawy i odpowiemy na pytanie: co łączy chemię i kryptologię? Wspólnie wykonamy kilka rodzajów atramentów sympatycznych i napiszemy tajemniczy list. Dowiemy się jakich substancji możemy użyć do domowego wykonania takiego atramentu oraz w jaki sposób taki atrament uzyskać przy pomocy trudniej dostępnych substancji chemicznych.

21.02.2020 ESCAPE ROOM
Będzie to warsztat historyczno-detektywistyczny z serią zagadek. Uczestnicy, wcielając się w detektywów, nauczą się ściągania odcisków palców i będą mieli okazję rozwiązać mnóstwo ciekawych zagadek, które połączą się w jedną całość. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, czym zajmuje się kryptologia, co to jest enigma, komu zawdzięczamy jej rozszyfrowanie, poznają inne maszyny służące do szyfrowania.
Prowadzenie: wARTsztat.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PROGRAM DLA MŁODZIEŻY /12+/

WTORKI: KOSZULKI I CZEKOLADA
GODZ. 12:00 – 13:30
11.02.2020 ZAPROJEKTUJ SWOJĄ KOSZULKĘ
Warsztat, podczas którego wykonasz własną, unikatową koszulkę.
Prowadzenie: Małgorzata Kruk.

18.02.2020 BI-TW-AO-CH-MU-RY, czyli „Czy czekolada może posłużyć do zaszyfrowania listu?”
Ćwiczenie myślenia, wytrwałości i pracy w grupie poprzez ćwiczenia z szyframi. W programie: do czego DZIŚ służą szyfry? Najstarsze znane szyfry świata i czy można oszukać bankomat? Jak chronić swoje hasło oraz jakie jest najlepsze hasło do komputera? Czy istnieje szyfr, którego nie da się złamać? Jak polscy matematycy skrócili o pół roku II wojnę światową przez złamanie szyfru ENIGMA. Na koniec opracowanie własnego szyfru.
Prowadzenie: Mirosław Grodzki & Karol Ptasznik Instruktorzy Stowarzyszenia Harcerskiego „TROPICIELE”, które organizuje letnie obozy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły: www.tropiciele.net.pl
Szczegóły: www.tropiciele.net.pl.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: WARSZTATY TEATRALNE
GODZ. 12:00 – 13:30
Warsztaty teatralne z aktorem filmowym i teatralnym oraz autorem bajek – Przemysławem Kaczyńskim.
Podczas spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń i scenek aktorskich.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: TAJEMNICZE WARSZTATY
GODZ. 12:00 – 13:30
14.02.2020 TAJEMNICZY ATRAMENT
Odpowiemy na pytanie: co łączy chemię i kryptologię? Wspólnie wykonamy kilka rodzajów atramentów sympatycznych i napiszemy tajemniczy list. Dowiemy się jakich substancji możemy użyć do domowego wykonania takiego atramentu oraz w jaki sposób taki atrament uzyskać przy pomocy trudniej dostępnych substancji chemicznych.

21.02.2020 ESCAPE ROOM
Będą to warsztaty historyczno-detektywistyczne z serią nieoczywistych zadań do rozwiązania. Podpowiemy Wam jak samodzielnie możecie przygotować escape room na spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinną imprezę. Podczas warsztatu dowiecie się czym zajmuje się kryptologia, co to jest enigma, komu zawdzięczamy jej rozszyfrowanie, oraz poznacie inne maszyny służące do szyfrowania.
Prowadzenie: wARTsztat.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

MIĘDZYPOKOLENIOWE POPOŁUDNIA
GODZ. 14:00 – 15:00

WTORKI: ZBUDUJ WŁASNEGO ŚWIDERMAJERA
Czekamy na Ciebie z naszym nowym projektem. Samodzielnie wykonasz tekturowego świdermajera, poznasz wspaniałą historię tej architektury oraz swojej małej ojczyzny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: „ŻYJ ZDROWO, ŻYJ ŚWIADOMIE”
Podczas dwóch spotkań z edukatorką żywieniową Martą Jung poznamy zasady zdrowego żywienia w praktycznej formie.

12.02.2020 „ZDROWE ODŻYWIANIE W PRAKTYCE”
Podstawy prawidłowego żywienia – piramida zdrowego żywienia, czytanie etykiet.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki   

KINO „POD PARASOLEM”
DZIECI /3 – 6 LAT/
czwartki: godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

DZIECI /6 – 12 LAT/
poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ
czwartki: godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznej Zimy w MOK-u” wstęp jest bezpłatny.
Na warsztaty i spotkania obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
www.mokjozefow.pl

Terminarz na styczeń 2020

04.01.2020 (SOBOTA)
SPOTKANIE NOWOROCZNE TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA (IMPREZA ZAMKNIĘTA)

04.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200. 30–40 minutowy program ćwiczeń pielęgnujący kobiecość, a po spotkaniu udostępniamy materiały z ćwiczeniami do pracy w domu.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 20 26. Cena za 2 dwugodzinne spotkania – 120 zł. Terminy: 04.01.2020 (sobota), 11.01.2020 (sobota).
Miejsce: Klub Hydrofornia MOK.

05.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NOWY CYKL FILMOWY „ZNANE I NIEZNANE” – FILM I: „CZY UFASZ TEMU KOMPUTEROWI?” reż. Chris Paine, USA, 2018, 76 min.
Czy w pełni ufasz swojemu komputerowi? Czy masz nad nim kontrolę i znasz jego prawdziwe intencje? Nowy typ samouczących się komputerów zaczyna zmieniać nasze życie nie do poznania, a wiąże się to z nieznanymi dotąd wyzwaniami i niebezpieczeństwami. Czy to zwiastun nowej epoki, czy raczej wieszczący koniec ludzkości wynalazek? Film pokazuje mroczną stronę techniki i ryzyko, jakie wiąże się z wynalezieniem sztucznej inteligencji. Stephen Hawking określił ją mianem największego zagrożenia dla ludzkości, a film naświetla, jakie wiąże się z tym ryzyko i kto nim dziś zarządza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.01.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „ŚWIDERMAJERY – DZIEDZICTWO KULTUROWE LINII OTWOCKIEJ” – WERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKÓW KAZIMIERZA J. NOWAKA
Wydarzenie z udziałem autora rysunków Kazimierza J. Nowaka oraz koordynatora projektu Andrzeja Rukowicza. Wystawa współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W ramach wernisażu zapraszamy na wyjątkowy pokaz fotografii DOMY I ICH LUDZIE wzbogacony o archiwalia mieszkańców i opowieści, przygotowany przez mieszkankę Józefowa Panią Lidię Głażewską-Dańko. Prezentacja jest efektem rocznej pracy w ramach projektu „Subiektywna podróż po linii otwockiej. Zapis rzeczywistych i niematerialnych śladów przeszłości”, zrealizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

10.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „CZTERY PORY ROKU NA MAZOWSZU” W MALARSTWIE WOJCIECHA ADAMA WITKOWSKIEGO
Obrazy powstawały w terenie w trakcie licznych plenerów plastycznych, w których artysta brał udział. Maluje głównie z natury, żeby uchwycić ten moment, tę chwilę. Wybiera urokliwe miejsce, rozkłada swoje akcesoria malarskie, zaczyna malować zapominając o całym świecie.
Wojciech Adam Witkowski ¬– absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, studiów podyplomowych na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz studiów podyplomowych w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 DZIECI DZIECIOM – BAJKA MUZYCZNA „DZIADEK DO ORZECHÓW”
Pewna mała dziewczynka o bardzo czułym sercu, Klara, otrzymuje przedziwny prezent. Znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Jednak nie jest to zwykły przyrząd do rozłupywania twardych skorupek. Klara szybko się o tym przekonuje i poznaje niezwykłą historię. Chcesz dowiedzieć się jaką? Zapraszamy na spektakl :) Tekst: Bogdan Loebl wg Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Muzyka: Lucjan Kaszycki. Reżyseria: Daria Leleń i Agata Bobrowska. Występują aktorzy z sekcji dziecięcej Wiązowskiego Teatru Muzycznego.
BRAK MIEJSC
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 II WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) – kontynuacja spotkania z 04.01., prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „SERCA BICIEM” – piosenki z repertuaru ANDRZEJA ZAUCHY w wykonaniu muzyka i aktora TOMASZA BŁASIAKA wraz z Zespołem w składzie: Tomasz Krezymon – piano, Kornel Jasiński – bas, Szymon Linette – perkusja. Aranżacje: Tomasz Krezymon.
Mówiono o nim: geniusz, niesamowicie muzykalny i wrażliwy, serdeczny człowiek, obdarzony wielkim talentem i dużym poczuciem humoru. Niezwykle barwna osobowość. Andrzej Zaucha. Ten wyjątkowy wokalista, jazzman, bluesman wykonywał piosenki porywające pokolenia i po dziś dzień chwytające za serca.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12.2019 do 10.01.2020 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

12.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PAULINA HOLTZ, MAGDALENA ZAWADZKA, KRYSTYNA TKACZ I JOANNA ŻÓŁKOWSKA w SPEKTAKLU „LILKA, CUD MIŁOŚCI” – prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!
To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.
Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.
BILETY WYPRZEDANE
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

13.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2017, Polska, biograficzny, obyczajowy, sportowy. Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triathlonie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

17.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO WALDEMARA CZECHOWSKIEGO „ŚLADAMI VINCENZA”
Film opowiada o autorze monumentalnej tetralogii huculskiej „Na wysokiej połoninie”. Produkcja: TVP 2000 r., 57 min., scenariusz, reżyseria. zdjęcia: Waldemar Czechowski. Przewodnikiem w filmie jest Czesław Miłosz, który nazywał siebie uczniem Vincenza. Po filmie dyskusja z autorem filmu.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 12:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „NOWY ROK I NOWE POMYSŁY NA ŚNIADANIE”
Cieszy nas Państwa zainteresowanie zdrowym stylem życia i dobrym, rodzinnym gotowaniem. Dlatego utworzyliśmy dwie grupy. Tym razem zrobimy budyń jaglany z owocami, koktajl śniadaniowy ze szpinakiem, owocami i siemieniem lnianym oraz śniadaniowe tabulech z jajkiem. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „DOLINA MIENI ZIMOWĄ PORĄ”
Tym razem powędrujemy razem z aparatami wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do Mazowieckiego Bartka i utrwalić go na zdjęciach. Będziemy poruszać się po śniegu albo po błotnistych ścieżkach. Zależy jaką niespodziankę przygotuje nam pogoda. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Zbiórka: przed MOK, transport na miejsce własnymi samochodami.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT DAVIDA FLY Koncert przeplatany opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z podróżami artysty.
David Fly – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, Azji i Afryce zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End. W jego muzyce można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI GOSPEL „OH HAPPY DAY” W WYKONANIU ZESPOŁU WOKALNEGO MOKKA
MOKKA to 30 charyzmatycznych, pełnych energii i radości kobiet na scenie. Gospel to dobra nowina, dobre słowo i dobra muzyka. MOKKA śpiewająca gospel? To trzeba usłyszeć!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2007, Francja, Serbia, komedia obyczajowa. Główny bohater zostaje wysłany przez umierającego dziadka do miasta – zgodnie z poleceniem ma wrócić do domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Zbuduj własnego świdermajera” (dzieci 7-10 lat)
W oparciu o piękne albumy i przewodniki porozmawiamy o ciekawej historii naszego regionu, architekturze i zabytkach oraz o pewnym artyście/wizjonerze Michale Elwiro Andriollim. Na koniec zbudujemy własnego świdermajera. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „GIGANCI I ŚWIĘCI, CZYLI MICHAŁ ANIOŁ”
MICHAŁ ANIOŁ – artysta znany i przez wielu uwielbiany. Twórca ponadczasowych dzieł sztuki: „Piety” i „Stworzenia Adama”. Podczas kolejnego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH przyjrzymy się bliżej temu wielkiemu artyście. Poznamy jego dzieła, nie tylko te popularne i odkryjemy twórczość MICHAŁA ANIOŁA jako rzeźbiarza, malarza, a także architekta. Powędrujemy do Rzymu i do Florencji. Zapraszamy na fascynującą przygodę z MICHAŁEM ANIOŁEM BUONAROTTIM – twórcą wszechczasów! Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT NOWOROCZNY
Wystąpią: Piotr Sołtysik (fortepian) – absolwent szkoły, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; laureaci V Szkolnego Konkursu Muzycznego oraz szkolne zespoły rytmiczne, wokalne i instrumentalne. W programie: utwory muzyki klasycznej oraz kolędy i pastorałki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–12:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO
Na drugim kaligraficznym spotkaniu będziemy kontynuować naukę kroju Copperplate. Poznamy nowe litery, będziemy pisać wyrazy zwracając uwagę na połączenia międzyliterowe. Jeżeli ktoś zechce dołączyć do grupy – serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Barbara Galińska.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–14:00 W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA – NOWOŚĆ!
Słyszałeś o grach planszowych, ale nie wiesz czy to dla Ciebie? A może już je bardzo lubisz i chciałbyś u nas z kimś pograć? Wypróbować tytuły, w które jeszcze nie grałeś? Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Zaczynamy nowy cykl spotkań. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (6+)
Informacja o planowanym filmie w sekretariacie MOK.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 NIECODZIENNY KONCERT – MAREK DYJAK „PIĘKNY INSTALATOR”, CZYLI UTWORY Z NAJNOWSZEGO ALBUMU ARTYSTY
„Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi „będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja”.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01.2020 do 24.01.2020 w kasie MOK w godzinach: 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

26.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „MAYDAY” – farsa dla widzów powyżej 16 lat.
Występują aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński, Krzysztof Kaczyński, Paweł Piłkowski, Jarosław Balikowski, Andrzej Cacko.
John Smith ma w Londynie dwa mieszkania, a w nich dwie żony. Jak to możliwe? – zapytacie. Otóż jeśli jest się taksówkarzem, to da się taką tajemnicę utrzymać bardzo długo. Niestety wypadki chodzą po ludziach i tu właśnie wypadek Johna powoduje, że trafia on do szpitala…
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 13.01.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

27.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:00 KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO W JÓZEFOWIE
Wydarzenie łączące piękną muzykę, śpiew i taniec w wykonaniu młodych artystów, którzy przeniosą nas w świat magii świątecznej. Koncerty Zespołu to niezwykłe opowieści, niosące treść i wyraz artystyczny. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane, tradycyjne kolędy oraz te mniej popularne pastorałki. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć także choreografie przygotowane do kolęd, a to wszystko do muzyki na żywo.
Inscenizacja, choreografia i scenografia: Łukasz Neter, aranżacja, kierownictwo muzyczne: Mateusz Chmielewski, przygotowanie wokalne: Marta Pałczyńska.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK. 01.02.2020 (SOBOTA)

GODZ. 10:00 – 12:00 RODZINNE SZYCIE – ŚNIADANIÓWKI/LANCZÓWKI

Jak ważne jest śniadanie wiedzą wszyscy. Często nie wiemy w czym je zabrać do szkoły czy pracy i kończy się na jednorazowych woreczkach. A czemu nie spakować drugiego śniadania w śniadaniówkę własnoręcznie wykonaną i do tego eko? Takie kanapki na pewno będą lepiej smakowały. Prowadzenie: Agata Oswald-Kałasa.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

Terminarz na LUTY 2020

01.02.2020 (SOBOTA)

GODZ. 11:00 FILM „SZYBCY I ŚNIEŻNI” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA, 7+
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Reż.: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, François Brisson/Kanada, 2018/89 min.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

01.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Z okazji rozpoczęcia NOWEGO CYKLU KONCERTÓW JAZZOWYCH zapraszamy na BEZPŁATNY KONCERT WĘGIERSKIEGO ZESPOŁU „VAS BENCE TRIO” z Hammondem w roli głównej i z gościnnym udziałem DOMINIKA BUKOWSKIEGO przy wibrafonie!
Podczas koncertu będzie można usłyszeć na żywo kompozycje z nadchodzącej płyty nowego tria – „Looked at All Aspects” przy akompaniamencie wybitnego polskiego wibrafonisty. Serdecznie zapraszamy miłośników jazzu i nie tylko! Skład: Bence Vas – organy Hammonda; Máté Möntör – gitara; Tamás Kiss – perkusja; gościnnie: Dominik Bukowski – wibrafon.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL MICHAŁA WALCZAKA „PIERWSZY RAZ” W WYKONANIU: ANNY WALKOWIAK-SIKORSKIEJ I ARTURA GOTZA. Spektakl dla widzów od lat 16.
Reżyseria: Adam Biernacki; scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Damsko-męskie relacje, deszczowy wieczór, wino, muzyka i romantyczna noc. Nowocześni bohaterowie (Ona i On) wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni, ale i subtelny.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.01. do 31.01.2020 w godz. 14.00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2016 r., biograficzny, Polska. Dziennikarz muzyczny, tłumacz i eseista Tomasz Beksiński wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Niebawem wychodzi na jaw, że nad rodziną ciąży fatum.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
„PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „BŁYSK W OKU” (dzieci 6-9 lat)

Podczas warsztatów pobawimy się z dziećmi naszymi oczami. Dowiemy się jak to się dzieje, że widzimy i czy zawsze widzimy to, co nam się wydaje, że widzimy. Złudzenia optyczne, elementy niewidzialnej wystawy, kalejdoskop i niesamowite eksperymenty zmieniające kolory na naszych oczach. Spotkanie w oparciu o książkę „Oczy” Iwony Chmielewskiej. Prowadzenie: Kaja Itner, wARTsztat.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

06.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00
„FOTOGRAFIE ROBIONE Z SERCEM” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW SEKCJI FOTOGRAFICZNEJ

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace uczestników zajęć fotograficznych realizowanych w naszym MOK-u. Instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „CZASOPRZESTRZEŃ” ANNY SKAJNOWSKIEJ-OLSZEWSKIEJ

W 2020 r. artystka obchodzi jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Maluje, rysuje, zajmuje się ceramiką, prowadzi warsztaty plastyczne i ceramiczne w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. To nie tylko jej zawód, ale powołanie, pasja trwająca całe jej życie. Artystka poszukuje wciąż nowych form, technik, inspiracji. Kompozycje abstrakcyjne dominują w jej twórczych wypowiedziach. W niej znajduje realizację swojej kreatywności zarówno w formie jak i kolorze. Inspiruje ją świat zewnętrzny przetworzony poprzez emocje, nastrój, intuicję.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich oraz z wyróżnieniem Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ 11:00
TAŃCE ŚWIATA – KONCERT KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane i nieznane melodie w naszych autorskich aranżacjach. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, ukulele; Łukasz Potera –pianino, obój, instrumenty perkusyjne; Marcin Kożuchowski – gitara klasyczna, flet poprzeczny, instrumenty perkusyjne; Duet Muzyka Mówi: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem.
Bilety w cenie: 15 zł/dziecko, 20 zł/opiekun.
Miejsce: hol MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 14:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „MGLIŚCIE CZY KOLOROWO, CZYLI ZACHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ ZIMOWĄ PORĄ”

Wisła tuż przed zachodem słońca jest bardzo ciekawym obiektem do fotografowania o każdej porze roku. Co zobaczymy tym razem? Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: na parkingu na skrzyżowaniu ulic: ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej, transport samochodami we własnym zakresie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „LEŚMIAN ZE SZCZYPTĄ COHENA” w wykonaniu KUBY MICHALSKIEGO

Artysta wystąpi z gitarą 12-strunową, co zapewnia inne, niepowtarzalne brzmienie piosenek. Na koncert składają się głównie genialne wiersze Leśmiana (z muzyką Wykonawcy) oraz kilka znanych ballad Leonarda Cohena (Alleluja, Tańcz mnie po miłości kres, Słynny niebieski prochowiec).

Kuba Michalski jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, grającym muzykę folkową o korzeniach irlandzkich i amerykańskich. Wydał również pięć albumów solowych z poezją śpiewaną. Kolejna: „Leśmian ze szczyptą Cohena” ukaże się wkrótce. Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy wielkich poetów m.in.: Asnyka, Mickiewicza, Norwida, Kochanowskiego i Tuwima. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”
w wykonaniu: Kingi T. Głogowskiej – Natalia Andriolli; Arkadiusza Głogowskiego – Michał Elwiro Andriolli; Maurycego Wolfa – dr Henryk Dobrzycki; Stanisława Górki – Herman Altenberg. Autor: Bożenna Abratowska; reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski; muzyka: Filip Matuszewski.
Sztuka przybliża postać Michała Elwiro Andriollego: malarza, architekta, ilustratora, powstańca styczniowego, który swoje losy związał m.in. z Brzegami nad Świdrem. Znamy Andriollego jako twórcę dworków w stylu „świdermajer”, jako ilustratora Pana Tadeusza, ale co wiemy o jego życiu?
Jest rok 1885 – rozgrywa się dramat dotyczący jego życia osobistego…
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.01. do 07.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10 – 21.02.2020
„ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u”

Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci w wieku 6+ oraz młodzież. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. We wtorki zapraszamy na warsztaty manualne i zabawę z szyframi. W środy proponujemy warsztaty teatralne oraz spotkania z edukatorką żywieniową. W piątki zagadki w escape roomie oraz pisanie niewidzialnym atramentem.
W poniedziałki i czwartki zapraszamy do kina. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Szczegółowy program na stronie www.mokjozefow.pl

10.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2012 r., dramat/komedia, Belgia, Francja, Wlk. Brytania, Włochy. Robbie to chłopak z kryminalną przeszłością. Dzięki swojemu opiekunowi odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Postanawia to wykorzystać, by odmienić swoje życie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
I spotkanie: „UPADKI – JAK IM ZAPOBIEGAĆ, CO JE POWODUJE I JAK MOŻNA JE OGRANICZYĆ”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
KINO WALENTYNKOWE

O filmie: 2012 r., komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy. Uwięziony w stabilnym związku Jack z łatwością daje się omotać przyjaciółce swojej dziewczyny. Ta wkrótce zacznie sięgać po „większe zdobycze”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT „MUZYCZNE POZDROWIENIA Z GRANADY, SEVILLI, PARYŻA I WIEDNIA”
 w wykonaniu Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów po południowej Hiszpanii – z niesamowitą architekturą Andaluzji (Granada z Alhambrą, Sevilla, Cordoba ze słynnym meczetem „Mosquita”, Guadix i inne).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
TANECZNY WIECZÓR „RÓŻNE OBLICZA KOBIECOŚCI WYRAŻONE TAŃCEM” w wykonaniu ZESPOŁU „ASSAYA”

Assaya zaprasza Państwa do swojego kolorowego, roztańczonego kobiecością świata. A podczas tanecznego wieczoru będziemy odkrywać kobiecość w różnych odsłonach, nawet tam, gdzie się jej zupełnie nie spodziewamy. Bo istotą kobiecości jest tajemnica, niekończąca się zmiana, współistnienie delikatności i siły, subtelności i pasji. Każda z tych odsłon dotyka nas swoją intensywnością, kiedy zwrócimy na nią wzrok. Podczas wieczoru zobaczymy to bogactwo emocji wyrażone w tańcu.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.02. do 14.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17.00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2014 r., biograficzny, dramat, USA. Walter Keane przypisuje sobie autorstwo pięknych obrazów, które namalowała jego żona Margaret. Kobieta próbuje dowieść swoich racji i wyzwolić się od męża.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
II spotkanie: „ERGONOMIA W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH I UDOGODNIENIA NA MIARĘ KIESZENI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.
III spotkanie: „ĆWICZENIA DO WYKONYWANIA W DOMU DLA KAŻDEGO”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

21.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ! „WARSZTAT GENEALOGA
na przykładzie biografii Juliana Ochorowicza”. Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie bardzo barwnej biografii psychologa, wynalazcy i badacza mediumizmu, przyjaciela Bolesława Prusa – Juliana Ochorowicza (1850-1917).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
POKOLENIA OD KUCHNI: „CZYM TO SMAKUJE?”

Warzywa pod przykrywką, zaskakujące smaki i połączenia. Przygotujemy seler/rybę, hot dogi z batata oraz nutellę z ciecierzycy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia

GODZ. 18:00
FILMOWA SOBOTA: MUSICAL Z CHRISTINĄ AGUILERĄ I CHER
w rolach głównych
Ali (Christina Aguilera) pracuje w barze w zabitym dechami miasteczku. Pewnego dnia zabiera z kasy swoją zaległą wypłatę i wyrusza do Los Angeles w poszukiwaniu lepszego życia. Jej marzeniem jest zrobienie kariery na scenie i tak trafia do The Burlesque Lounge. Najpierw jako kelnerka, potem tancerka i piosenkarka osiąga wymarzony sukces. Projekt nominowany został do Złotego Globu w kategorii najlepszy film komediowy lub musical. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA
Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpoolu w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16 krajach i brał udział w różnorodnych projektach, w tym z Orkiestrami Symfonicznymi. Utwory obrazowane są etiudami renomowanego Teatru Witryna z Bydgoszczy. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha świat...
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.02 do 21.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2019 r., historyczny, sensacyjny, Polska. Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

28.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWY CYKL O ZDROWIU:
I wykład – „ZasieJEMY ferment...” wygłosi Prezes Fundacji Jestem Pro.Bio, lek. med. Grzegorz Witkowski
Podczas wykładu spróbujemy wspólnie zasiać ferment… Tytuł przewrotny o tyle, że kojarzy się raczej ze złymi efektami takiego działania. Fermentacja, inaczej kiszenie roślin, oraz ich spożywanie – wręcz przeciwnie – wywołuje pozytywne zdrowotnie efekty. Mikrobiom (kiedyś nazywany mikroflorą bakteryjną), wpływ kiszonek na stan jelit i całego organizmu – to tematy, które poruszymy w najbliższym wykładzie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 14:00
W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA

Lubisz planszówki i chciałbyś u nas z kimś pograć? Zapraszamy na drugie spotkanie z grami bez prądu. Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 SERIAL ANIMOWANY „WIKING TAPPI” (dzieci 4-9 lat)
Zestaw 5 pierwszych odcinków z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Reż. A. P. Morawski/Polska 2018/55 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT FLETNIE PANIE – DUET ZAPRZYJAŹNIONEJ GITARY Z FORTEPIANEM I DWÓCH 18-LETNICH GARDEŁ: JULIA POŁYNKO & KINGA CZECZKO
– uczestniczek programu THE VOICE OF POLAND.
„Nasz dom jest tam gdzie gra muzyka – do miejsc, w których jej brakuje przynosimy ją ze sobą. Pasją zarazili nas rodzice, szkoła muzyczna naostrzyła nasze narzędzia, a nieustającą inspiracją stałyśmy się dla siebie nawzajem. Muzykę z innych sztuk wyróżnia to, że nie można jej tworzyć po cichu. Powstaje zawsze przez coś lub dla kogoś. Potrzebuje ucha, które ją rozpozna, słuchacza, który ją zrozumie, człowieka, który się w niej zakocha. To koncerty pozwalają obcym uszom i nieznanej muzyce się zaznajomić. Często są źródłem przyjaźni na całe życie. I na taki koncert właśnie my, Fletnie panie, chciałybyśmy wszystkie chętne Uszy zaprosić”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.