28.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
w składzie: Aleksandra Wylężek – wokal, Piotr Kędziorek – wokal, Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne.
Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „wspomnienia z tamtych lat” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.
W programie koncertu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „Tango milonga”, „W małym kinie”, „Już taki jestem zimny drań”.
Aleksandra Wylężek – wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydział wokalno-aktorski oraz PSM w Bytomiu, klasa fletu poprzecznego. Swoje zainteresowania koncentruje zarówno na teatrze jak i muzyce, a najbliższa jej sercu jest piosenka poetycka. Brała udział w licznych koncertach, w tym m.in. poświęconych takim twórcom jak: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Włodzimierz Wysocki. U boku wielu wybitnych artystów śpiewała m.in. w Sopockiej Operze Leśnej w Zielono Górskim Amfiteatrze oraz w szeregu innych miejscach na muzycznej mapie Polski. Jest laureatką oraz zdobywczynią nagród na kilkunastu festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej, w tym m. in.: główna nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów im. A. German, Zielona Góra 2019 ; I nagroda w Konkursie Interpretacji Piosenek Starszych Panów, Sopot 2017 ; II nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory, Warszawa ; II nagroda na Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej, Bydgoszcz 2015, oraz nagroda specjalna ZASP za najlepszą interpretację piosenki Łucji Prus na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Ł. Prus w Białymstoku.
Piotr Kędziorek – baryton. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.
Radosław Mysłek – perkusista. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr hab. Henryka Mikołajczyka i dr Miłosza Pękali oraz Policealne Studium Jazzu w klasie Czesława Bartkowskiego. Swoje kwalifikacje doskonalił ponadto mistrzowskich warsztatach muzycznych. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną oraz rozrywkową jak też etniczną. Występował w Polsce, Niemczech, Austrii, Serbii, Francji, Korei Południowej i Dubaju. Koncertował i nagrywał muzykę z takimi znakomitościami jak: Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk czy Krzesimir Dębski. Jako muzyk sesyjny koncertował i nadal koncertuje z zespołami i solistami jak: Jimek, DODA, Marcin Masecki, Kwadrofonik, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Grzeczni Chłopcy oraz „Retro Orchestra”. Jest laureatem kilkunastu konkursów jazzowych i perkusyjnych, a także stypendystą Yamaha Music Foundation of Europe, Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości oraz Prezydenta Miasta Częstochowy.
Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim, w zakresie zarządzania kulturą. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na bardzo rzadko spotykanej w Polsce, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą kilku projektów muzycznych oraz założycielem i kierownikiem artystycznym kilku, koncertujących obecnie, zespołów kameralnych. Ponadto koncertuje gościnnie w zespołach kameralnych oraz jako solista z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Na stałe koncertuje z zespołem „Sawars Tango Orquesta” oraz z „Orkiestrą Adria”. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 16.03 do 27.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK